Kulaklık hediyeli Nothing Phone (2a) tüm pazaryerlerinde bugün satışta

Lansman sürecine özel Phone (2a) alanlara sınırlı sayıda 3.499 TL değerindeki Nothing’in kablosuz kulaklığı Ear Stick de hediye edilecek.

Londra merkezli global teknoloji markası Nothing’in geçtiğimiz hafta Türkiye’de lansmanını yaptığı Phone (2a) modeli bugün itibariyle tüm pazaryerlerinde satışa çıktı. Evofone garantisiyle Türkiye’ye gelen cihaz, yenilikçi yapısı ve bulunduğu segmentte sunduğu donanım özellikleriyle dikkat çekiyor.

Dünya ile aynı anda Türkiye’de satışta

Markanın global sürecine paralel Türkiye’de de aynı anda satışa çıkan Nothing’in en yeni akıllı telefonu; Evofone.com’un yanı sıra tüm online pazaryerlerinde ve seçili teknoloji mağazalarında satılıyor.

Milk ve Siyah olmak üzere 2 modelle Türkiye’ye gelen cihazın 8+128 GB modeli 19.999 TL, 12+256 GB modeli ise 21.999 TL’den başlıyor. Buna ek lansman sürecinde özel olarak Phone (2) alanlara markanın 3.499 TL değerindeki kablosuz kulaklığı Ear Stick de hediye edilecek.

İlk bakışta fark yaratan bir tasarım

Tasarımında en büyük farkı yaratan unsurlardan üçlü Glyph Arayüzü’nü cihazın arkasına konumlandıran Nothing, böylelikle Phone (2a)’da yenilikçi ve işlevsel kullanım imkanı sunuyor.

Mesaj, çağrı veya farklı uygulamalardan gelecek bildirimler için özel ışık desenlerinin yapılabileceği Phone (2a)’nın Glyph Arayüzü’nde 26 bağımsız ve kontrol edilebilir bölüm bulunuyor. Phone (2a)’nın bu Glyph ışıkları aynı zamanda telefondan dinlenilen müziklere de ışıklı tempo tutuyor.

Tasarımında farklılığın olduğu kadar kullanışlılığın da ön plana çıkarıldığı Phone (2a); su, toz veya sıçramalara karşı IP 54 sertifikasına sahip. Aynı zamanda hep telefona yeni bir perspektif kazandıran hem de estetik açıdan ön plana çıkaran 90 derece kenarlara sahip tasarım, düşme testi sonuçlarında da ilerleme kaydeden sonuçlar elde etti.

Phone (2a)’nın “Gözler”i hiçbir şeyi kaçırmıyor

Telefonun “Gözler”i andıran arka kameraları f/1.88 diyafram açıklığına ve 1/1.56″ sensör boyutuna sahip. Geniş açı kamerası 114 derecelik görüş açısı ile geniş alan çekimleri yapılmasına olanak sağlarken telefonda görüntü sabitleme, Gelişmiş HDR, Gece Modu, Hareketli Fotoğraf, Merceksi (filtre) ve AI Sahne Algılama modlar bulunuyor.

Video tarafında da 30 veya 60 FPS’de canlı HDR özelliği bulunan cihazın; Ağır Çekim (480 FPS), Gece Modu, Eylem Modu, OIS ve EIS Görüntü Sabitleme ve Zaman Atlama (4K) gibi modları var. Phone (2a) 4K’lık kayıt imkanı da sunuyor.

Hem güçlü hem uzun ömürlü

Gücünü Dimensity 7200 Pro işlemcisinden alan Phone (2a), performans tarafında olduğu kadar güç verimliliğinde de fark yaratıyor. Tek şarjla iki güne varan kullanım imkanı sunan telefonun 5.000 mAh’lik bataryası, 1.000 şarj döngüsünden sonra maksimum kapasitesinin yüzde 90’ından fazlasını koruyabiliyor. Bu da 3 yıldan fazla günlük şarj süresine karşılık geliyor.

Kullanım ömrü açısından da Phone (2a)’ya güvenen Nothing, Android 14 işletim sistemiyle gelen cihazına üç yıl yazılım güncellemesi ve dört yıl da güvenlik güncellemesi de sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x