Taş Kağıt Makas’ta Fecir babasına rest çekti! Umut karşısına çıkınca şoka uğradı

Neşet, Ankara’dan dönen Umut’u yeni ofisine getirdi. Neşet, “Yeri biraz sapa gibi, neden burası?” diye sordu. Umut, Emirkıran’ların binasını göstererek “Bak karşımızda abi. Bizi görmüyorlar, duymuyorlar. Yaptıkları her şeyin yanlarına kar kaldığını düşünüyorlar ama bu krallığı yıkacağız.” cevabını verdi.

FECİR SİNİRDEN KÜPLERE BİNDİ

Bünyamin toplantıda şirketin yeni başarısının Tarık’a ait olduğunu söyledi. Babasından övgü beklediği sırada bir başkasının ödüllendirildiğini gören Fecir sinirden küplere bindi. Bünyamin’e olan sinirini Tarık’ı yerinden ederek çıkartacak.

 

‘RAHMETLİ BABAM NEŞET ERTAŞ’I ÇOK SEVERDİ’

Umut ve Neşet ofiste vakit geçirirken Neşet Ertaş’ın Yalan Dünya parçası çalıyordu. Neşet, “Rahmetli babam Neşet Ertaş’ı çok severdi. Ondan ötürü de benim adımı Neşet koymuş. Hep avukat olmamı isterdi garibam.” dedi. Umut da “Benim senden öğreneceğim çok şey var.” diyerek ortağını teselli etti.

TARIK GÖZALTINDA

Emirkıran’lar şirketlerinin başarısını kutluyordu. Tarık partide bir stajyerle tanıştı. Stajyer yaralı bir şekilde emniyete geldi. Tarık’ın ona şiddet uyguladığını söylemesi üzerine ekipler harekete geçti. Tarık gözaltına alındı. Emir, Harun’un dosyaya bakmasını istedi. Harun ofise geldiğinde Kadri, Emirkıran’ların kızı Rüya’nın ABD’den geldiğini Bünyamin’in Harun’un gelişimiyle ilgilenmesini istediğini söyledi.

HARUN İLE UMUT KARŞI KARŞIYA

Umut gözaltında bulunan Tarık ile görüşerek Fecir’in gerçekleştirdiği oyunu anlattı. Tarık ilk başta Umut’un ün yapmak için davayı istediğini düşünerek reddetti. Umut hissedarlardan Zekeriya’nın söylediklerini de iletince Tarık, Umut’a güvendi. Harun ve Umut mezarlıkta karşılaştırlar. Umut hesaplaşacaklarını söyledi.

‘SEN NİYE VAZGEÇMEDİN SEVDİRMEYE ÇALIŞMAKTAN’

Rüya ile Fecir ringte antreman yapıyordu. Rüya abisine, “Sen niye vazgeçemedin babama kendini sevdirmeye çalışmaktan?” diye sordu. Fecir de bu soru karşısında sersemledikten sonra “Rüya babam beni niye sevmesin. Sevmese bu kadar korur kollar mıydı? Değişti diyorum artık” dedi.

ALEV’LE UMUT YÜZLEŞTİ

5 yıldır Umut’tan haber alamadığı için bu süre sarfında çektiği acıları gözyaşları içinde ifade eden Alev, yaşadığı zorlu süreci anlattı. Umut ise Alev’in kendi çıkarı için babası Rıza’nın davasını kullandığı söyledi. Alev kendini ifade etmeye çalışırken, ‘Ben yanlış kadına aşık oldum’ sözlerinden sonra çılgına döndü.

UMUT MAHKEMEDE

Tarık’ın Harun’dan vekaletini geri çektikten sonra vekaletini vermesiyle Umut mahkemeye geldi. Umut herkesi şoke ederek tanığın dinlenmesini talep etti. Tanık İbrahim geldiğinde daha önce Betül ile ilişki yaşadıklarını ve Betül’ün benzer suçlamayla İbrahim’den şikayetçi olduğu ancak sonradan vazgeçtiğini söyledi. Umut’un sunduğu belgeler Tarık’ın üzerindeki baskı azaldı.

FECİR BABASINA REST ÇEKTİ

Bünyamin mahkemede olanlardan ötürü Fecir’i suçladı. Fecir bu sefer babasına boyun eğmeyerek karşı geldi. Bünyamin tam vuracağı sırada Fecir onu engelledi. Bünyamin, ‘Anlaşıldı senin tımarhaneye geri dönme vaktin geldi’ dedi. Fecir bu sözlerden sonra odadan ayrılırken kendini kaybetti. Asansörde Fecir’i yerde gören Alev hemen müdahale etti. Fecir kendine geldiğinde Alev’den gözlerini alamadı.

FECİR YAŞADIĞI ŞOKU ATLATAMIYOR

Harun ofise geldiğinde Fecir’in karşısına çıktı. Fecir mahkemede neden işlerin yolunda gitmediğini sordu. Harun, Rıza Tanrıkulu’nun oğlunun avukat olarak karşılarına çıktığını söyledi. Fecir ismini sorup, ilgileneceklerini ifade ettiği an, Umut beklenmedik şekilde ortaya çıkarak ‘Umut Tanrıkulu aradığını zannetmiyorum ama gerçek adaleti aradığında beni bulabilirsin’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x